3 Trendy balenia, ktoré je dobré dodržiavať

Obalový priemysel prechádza neustálymi zmenami. Ak chcú výrobcovia výrobkov zostať na vrchole trendov, musia neustále hľadať spôsoby, ako sa tam udržať. Pri vývoji obalov sa snažíme našim klientom poskytnúť najaktuálnejšie možnosti pre ich potreby balenia. Za posledné roky sme zistili, že sú tú 3 trendy, ktoré vždy ostávajú:

  1. Menej je viac – výrobca obalov Tetrapack v roku 2014 vypracoval štúdiu, v ktorej zistil, že až 77% rozvinutého sveta, uprednostňuje jednoduchosť a striedmosť v baleniach svojich výrobkov. Keď máte svoj skvelý produkt a chcete to oznámiť svetu, siahnite po obaloch, ktorý bude “fresh”. Jednoduché písma a základná grafika, neutrálne farebné palety a ľahké skladanie obalu, vytvárajú príjemný pohľad pre oči a hlavne, nechávajú priestor na vyzdvihnutie dôležitých vlastnosti Vašeho produktu, ako je jeho kvalita.
  2. Buďte ekologicky – ekologický šetrné balenie nebolo nikdy tak trendy ako je dnes. Tento trend pretrváva dlho, no až dnes sa dostáva do popredia všetkých trendov. Lebo byť ekologický, je aktuálne aj životným štýlom. Neznamená to len mať ekologický obal, ale v tejto dobe sa ide do hĺbky a je potrebné, aby samotná výroba obalu, bola čo najekologickejšia.
  3. Dotyk výrobcu – je príjemné cítiť, že ste si kúpili produkt, ktorý bol vyrobený pre Vás. Rozbaliť krabičku a nájsť tam papierik podpísaný rukou niekoho, kto to pre Vás zabalil, s poďakovaním, či prianím pekného dňa, zanecháva u zákazníka príjemný pocit a priláka ho späť k Vám.

Pre udržanie zákazníkov, je životné dôležite držať krok s trendmi balenia. Ale ešte dôležitejšie je byť krok vpred. Pri vývoji balenia, ktoré prezentujeme našim zákazníkom, sme vždy skúmali nové nápady v oblasti obalov, ako aj nové výrobné nápady od našich zákazníkov a kolegov z priemyslu.
To nám pomáha znižovať množstvo pokusov a omylov v obalovom priemysle, aby sme našim klientom poskytli pohodlné možnosti balenia.