Zelená kartónovým paletám

Obavy o životné prostredie a úsilie o nižšiu nákladovú logistiku leteckej prepravy, zaznamenali zvýšený dopyt po paletách z recyklovateľnej vlnitej lepenky.

Papierové palety sú až o 80% ľahšie ako ich drevené sestry. Meter tohto materiálu s hmotnosťou 1,2kg, unesie až 5t tovaru, pričom meter klasickej drevenej palety váži 3-4kg.

Papierová paleta je pritom celá recyklovateľná a môže sa likvidovať s klasickým papierovým odpadom.

Kartónové palety nie len že sú ľahké, 100% recyklovateľné, ale zároveň odpadá riziko kontaminácie. Tieto palety sú preto vhodnou alternatívou pre drevené palety, ktoré dnes predstavujú 90% trhu s globálnymi paletami. Zvyšok tvoria palety plastové, ktoré sa pre environmentálny dopad stávajú nežiadúce. Aj preto je kartónová paleta vhodná alternatíva.

Ďalším dôvodom prečo sa rozhodnúť pre kartónové palety je aj nezanedbateľný ekonomický dopad. Drevené palety zvyšujú náklady na dopravu a mnoho krát aj dobu colného odbavenia.

V dnešnej dobe už prebieha testovanie niekoľkými leteckými a inými prepravnými spoločnosťami. Jediné obavy na používanie kartónových paliet plynú z citlivosti tohto materiálu na vodu a vlhkosť, niektorí zákazníci vyjadrili svoje obavy aj čo sa týka opakovanej použiteľnosti tejto palety.

Prvé výsledky tohto testovania, výrobcov kartónových paliet potešili. Boli testované leteckou prepravou, na paletách bolo uložených 350kg, tranzit trval 5 dní. Ďalej boli testované na 21-dňovej plavbe loďou, kde bola 95% vlhkosť. A výsledky ukazujú, že miera poškodenia tovaru na paletách a paliet samotných, bola nula.

ilustračný obrázok

Pridajte potlač na Váš obal a zvýšte svoj predaj

Každý to vie, aj keď občas predstierame, že to nie je dôležité. Nakupovanie v maloobchode prináša očakávanie sofistikovanejšieho nákupného zážitku.

Predstavte si, že prichádzate do obchodného centra. Hľadáte 20 minút parkovacie miesto a keď prídete na predajnú plochu, z každej strany na Vás pozerá množstvo predajní, množstvo tovaru. Teraz sa presuňte do pozície výrobcu. Môžeme to prirovnať k cukrárni. Stojíte a pozeráte ako vchádza zákazník a kupuje si zákusky. Ešte ten, pridajte aj tento a aj tento. Z toho množstva tam vonku, si tento zákazník vybral práve Vašu cukráreň a je tu prvýkrát. Zaplatí za tovar a predajca mu zákusky zabalí do papiera. Čo vidíte? Nič. Vlastne áno, vidíte zákazníka, ktorý odchádza a nabudúce si povie, tu som už bol, idem skúsiť iné.

Tak poďme ešte raz. Stojíte a pozeráte ako vchádza zákazník a kupuje si zákusky. Zaplatí za tovar a predajca vyberie krabicu s Vašim logom. Celofarebnú. Alebo len v rámci minimalizmu potlačenú jednoduchým sloganom. Alebo na nej nájde zákazník, vytlačený recept na rýchly koláč, alebo…alebo…alebo. Čo vidíte teraz? Úsmev? Spokojnosť? Presne tak. Vidíte zákazníka, ktorý odchádza a viete, že sa vráti. Lebo si odnáša vopred Vami premyslený, sofistikovaný nákupný zážitok. Aj vďaka obalu.

Vieme Vám ponúknuť rôzne riešenia balenia, od strednej až po vysokú úroveň, s malými, alebo veľkými objemami odberov. Existuje veľa možností, ak viete kde hľadať. U nás Vám vieme pomôcť dosiahnuť a udržať cieľ, o ktorý usilujete.